0

تبلیغات درکسب و کارهای کوچک

طراحی سایت

ترفند تبلیغاتی

 تبلیغات در کسب و کارهای کوچک

صاحبان کسب و کار نیازمند آن هستند که نگاه واقع بینانه ای به کمپین های تبلیغاتی و ترفند تبلیغاتی خود داشته باشند. معمولا این افراد به دنبال راه حل های موثر و کم هزینه برای کسب و کار خود هستند اما پیدا کردن کانالی موثر و کم هزینه برای تبلیغات شما بعید است؛ زیرا نمی توانید تمام این ویژگی ها را در یک کانال تبلیغاتی بیابید.
پس به همین دلیل شما باید بودجه خود را برای تبلیغات به کانال های مناسب اختصاص دهید، برای بهبود نتایج داده های خود تجربیات، مطالعات و … را در طول راه جمع آوری کنید؛ زیرا این کار باعث می شود در اندازه گیری و اثر بخشی کلی هزینه ها تاثیراتی را داشته باشد.

با توجه به نیاز شما برای بهینه سازی تلاش های تبلیغاتی خود در اینجا بهترین استراتژی های تبلیغاتی را برای کسب و کارهای کوچک در نظر گرفتیم که توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

۱- مخاطبان مورد هدف شما

با عرض شرمندگی بهتر است بگوییم که محصولات و خدمات شما نیازهای هر فردی را برآورده نمی کند!
بسیاری از کسب و کارهای کوچک به اندازه کافی هدفی برای تبلیغات خود ندارند، در صورتی که یکی از مزیت های اصلی تبلیغات، تبلیغات آنلاین است.

در واقع شما باید قادر به ایجاد مشخصات مشتری مورد هدف بر اساس داده هایی که جمع آوری کرده اید باشید. با استفاده از این اطلاعات و آنچه درمورد مشتریان فعلی می دانید می توانید جمعیت بیشترب را مورد هدف قرار دهید. اگر می خواهید بدانید تبلیغات آنلاینی و یا خاموش برای کسب و کار شما مفید تر است یا خیر؛ خودتان تصاویر و عکس العمل مشتریان را از هر دو تبلیغات بر روی مشتریان چک کنید تا بدانید کدام یک موثر تر بوده است. سپس به سراغ آن هدف بروید.

بخوانید!  شناسایی کلمات کلیدی برای سئو در طراحی سایت

۲- اندازه گیری و پیگیری تبلیغات خود

بسیاری از کسب و کارهای کوچک به سادگی و بدون هیچ ایده ای شروع به تبلیغات می کنند و نمی دانند که آیا این تبلیغات مفید است یا خیر!
سیستم عامل های تبلیغات آنلاین مانند فیس بوک به شما آمار گسترده ای مربوط به آگهی های خود ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا بدانید که چه چیزی مورد نیاز است و چه چیزی مورد نیاز نیست! اما این بدین معنا نیست که شما نمی توانید نیازهای خود را در این شبکه ها تست کنید؛ شما می توانید با این ابزارها زمان خود را برای ایجاد یک تبلیغ برای مشتریان مورد هدف خود تنظیم نمایید، و با این تصمیم گیری نتیجه بهتری در کسب و کار خود به دست می آورید. اگر تبلیغات آنلاین شما با ارسال یک ایمیل و تماس تلفنی ست پسبدانید تلاش شما بدون هیچ زحمتی متوقف خواهد شد.

۳- زمان مناسب برای تبلیغات

در نگاه اول تبلیغات در طول سال ممکن است باعث گسترش بودجه شما شود پس به دنبال یک رویکرد عاقلانه باشید.
اما اگر فکر می کنید که تبلیغات در طول ماه های سال باعث تقویت کسب و کارهای شما می شود و شانس بیشتری برای جذب مشتری دارید باید بگوییم هیج راهی برای حفظ یک بازاریابی مشابه و ابتکار تبلیغاتی در سراسر سال وجود ندارد.
اگر محصولات شما فصلی باشند پس باید تبلیغات خود را در فصل مناسب به بالاترین حد برسانید یا یک هفته زودتر از موعد مقرر این کار را انجام دهید.
مثلا در روز جمعه سیاه در کریسمس یا اعیاد، میزان خریدها بالا می رود. شما با تبلیغات در این فصل می توانید منافعی را برای خود از این تبلیغات به دست آورید در نهایت زمانی که رقبای شما شروع به تبلیغات می کنند شما با کنترل زمان و داشتن سرعت فراتر از آن ها پیش بیفتید.

بخوانید!  سئو تکنیکال چیست؟ ۱۱ قدم که باید در سایت طی کنید!

۴- نام برند

می توانید مشتریان خود را با تبلیغاتی مانند کپی نام روی محصولات، انتخاب رنگ تصاویر، لوگو و یا حروف، شناسایی و جذب کنید؟ در صورتی که این سوال پوچ به نظر می رسد و شما نمی توانید مانند شرکت های بزرگ و مشهور عمل کنید، پس اغلب اوقات با رنگ محصولات مشتری می تواند برند شما را شناسایی کند. ممکن است شناخت برند شما زمانبر باشد اما با گذشت زمان مشتریان شما با طرح بندی آگهی شما آشنا خواهند شد و این ممکن است باعث وسوسه شما برای تغییر نام تجاری شرکت شود و بخواهید نام تجاری خود را تغییر دهید؛ اما این کار بی اثر است و نیازمند زمان می باشد. شما باید با هدف، دنبال شناساندن برند خود به مشتریان مورد هدف باشید.

۵- به خوبی از منابع خود استفاده کنید

همه شما اهمیت رتبه بندی سایت را در موتورهای جستجو می دانید و ممکن است به سادگی منابع جدید و آموزنده را به طور مداوم در وبسایت خود قرار دهید. با استفاده از برنامه هایی مانند بینگ می توانید نتایج خوب و بالایی در SERP بدون نیاز به بهینه سازی پست برای انتخاب کلمات کلیدی به دست آورید.

اگر برای تبلیغات خود یک بودجه کمی را کنار گذاشته اید و یا قصد دارید در مجله های معروف و گران قیمت آگهی محصولات خود را درج کنید مبارزات انتخاباتی آگهی فیس بوک می تواند بسیار عملی تر باشد. باعث می شود مصرف روزانه خود را کنترل کنید و در کنار آنٔ یک ارزیابی صادقانه از منابع خود را در دسترس خواهید داشت.

بخوانید!  نکات مهم در طراحی سایت هتل

 ترفند تبلیغاتی

نوشته تبلیغات درکسب و کارهای کوچک اولین بار در . پدیدار شد.