0

ریدایرکت صفحات وب چیست؟

طراحی سایت

یکی از چالش هایی که کسب و کارهای اینترنتی با آن مواجه هستند، تغییر دامنه یا دوباره طراحی سایت می باشد. ریدایرکت صفحات وب یک روشی است که این امکان را فراهم می آورد که در حین تغییر دامنه یا تغییر آدرس صفحات وب ، بتوانیم رتبه نتایج جست جو یک سایت را حفظ کنیم و در عین حال ترافیک ورودی را به صفحه وب مورد نظر هدایت کنیم.

ریدایرکت صفحات وب چیست؟

یکی از اصلی ترین کانال های ورودی برای هر سایتی ، ورود از موتور های جستجو می باشد. شروع ریدایرکت صفحات وب از آنجایی اتفاق می افتد که نیاز به هدایت کاربران ورودی از صفحه A به صفحه B احساس می شود.

با توجه به اینکه این هدایت با چه هدفی صورت می گیرد ، انواع ریدایرکت ها با status code های متفاوت معرفی می شود. status code  یا کد های وضعیت HTTP ، کدهایی هستند که در مورد وضعیت یک صفحه وب اطلاع می دهند. برای مثال کد ۴۰۴ ، اعلام می کند که یک صفحه توسط سرور پیدا نشده است. صفحات ۴۰۴ یکی از مواردی هستند که می تواند بر روی سئو تاثیر منفی بگذارند.
کدهای وضعیت ۳XX نشان دهنده انواع تغییر مسیر یا انواع ریدایرکت های ممکن می باشد. به جدول زیر توجه کنید.

 

کد توضیحات
۳۰۰ (چندین انتخاب) سرور فعالیت‌های آماده‌ای بر اساس درخواست داده شده دارد. سرور ممکن است فعالیتی را بر اساس درخواست‌کننده انتخاب کند. همچنین ممکن است لیستی از فعالیت‌هایی که درخواست‌کننده قادر به انتخاب آن ها می باشد را نمایش دهد.
۳۰۱ (انتقال دائم) صفحه درخواست شده به‌طور دائم به مکان دیگری منتقل شده‌ است. هنگامی که سرور این پاسخ را نمایش می دهد به‌طور خودکار کاربر مراجعه کننده به صفحه جدید هدایت داده می شود.(انتقال از صفحه A به صفحه B به طور دائم)
۳۰۲ (انتقال موقتی) سرور در حال حاضر پاسخگو به در خواست صفحه‌ای در مکان دیگر می‌باشد، اما درخواست‌کننده باید برای درخواست‌های آینده به استفاده از مکان اصلی ادامه دهد.
۳۰۳ (به محل دیگری مراجعه کنید) سرور هنگامی این کد را نمایش می دهد که در خواست‌کننده باید درخواست جداگانه ی دریافت را به محل دیگری برای دریافت پاسخ دهد.
۳۰۴ (اصلاح نشده) از هنگام آخرین درخواست، صفحه ی درخواست شده اصلاح نشده است. هنگامی که سرور این پاسخ را نمایش می دهد، محتوی صفحه نمایش داده نخواهد شد.
۳۰۵ (استفاده از پراکسی) درخواست‌کننده زمانی می‌تواند به صفحه درخواست شده دسترسی داشته باشد که از پراکسی استفاده کند.
۳۰۷ (تغییر مسیر موقت) این کد مشابه کد ۳۰۲ عمل می‌کند.
بخوانید!  طراحی سایت به شیوه خلاقانه
*منبع ویکی پدیا

 

نوشته ریدایرکت صفحات وب چیست؟ اولین بار در داده پردازان راستین. پدیدار شد.