0

فاکتورهای مناسب در انتخاب رنگ برای طراحی سایت

فاکتورهای مناسب در انتخاب رنگ برای طراحی سایت ، در هنگام طراحی سایت به همان میزان که به گرافیک در طراحی سایت توجه می کنیم  و اهمیت محتوای دسته اول در سایت را جدی می گیریم لازم است نقش رنگ ها را نیز در طراحی سایت مهم قلمداد کنیم رنگ ها عواطف انسانی را بیدار می کنند به همین جهت نقش مهمی در سایت دارند بنابرین عکس العمل های عاطفی افراد در مقابل رنگ های به کار رفته در طراحی وب سایت، تا حدود زیادی بر موفقیت و یا عدم موفقیت کسب و کار اثر گذار است شما می توانید با استفاده از رنگ ها افراد را تحت تاثیر قرار دهید و به برندسازی در طراحی سایت کمک کنید.

 

اهمیت رنگ ها در طراحی سایت

انسان ها عواطف و حسی که دارند به رنگ ها نسبت می دهند رنگ های مختلف در انسان ها حالت هایی مانند ترس، خشم، نفرت و یا شادی و عشق و امید ایجاد می کند بنابراین اثر آنها در طراحی وب سایت کم نخواهد بود از نظر یک طراح هر عاملی که بتواند در افراد ایجاد عواطف و احساسات کند در طراحی سایت اهمیت دارد و باید دقت زیادی در به کارگیری آن ها اعمال شود در رنگ شانسی معمولا رنگ ها را به سه قسمت گرم و سرد و طبیعی تقسیم می کنند بیاید هر کدام از این طبقه بندی ها را مرور کنیم.

 

طراحی سایت

 

استفاده از رنگ های طبیعی در طراحی سایت

سفید : به معنای شفاف بودن و خالص بودن است البته در برخی فرهنگ ها رنگ سفید نشانه ی غم و اندوه و در برخی فرهنگ ها نیز نشانه پیوند و ازدواج است.

بخوانید!  موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

خاکستری :  نشانه ی محافظه کاری و از رنگ های مرسوم برای ادارات و مکان های رسمی است.

قهوه ای : این رنگ نشانه ی زمین و فرهنگ خانواده محوری و به نوعی تداعی کننده ی خانه است.

مشکی : این رنگ به معنی بزرگ نمایی شکوه و عظمت است اما در برخی فرهنگ ها به نشانه ی اندوه و فقدان از آن استفاده می شود.

رنگ های گرم

رنگ زرد : این رنگ نشانه ترس و یا القای حس خوشحالی است.

نارنجی : این رنگ تا حدود زیادی به خوردنی و خوراکی ها و برانگیخته کردن اشتهای افراد سروکار دارد.

صورتی : نشانه معصومیت و از رنگ های زنانه است.

قرمز : این رنگ به نوعی بیان کننده قدرت است و برای جلب توجه از آن استفاده می شود.

رنگ های سرد

آبی : نشانه ی اعتماد و هوش زیاد است و بسیاری از سازمان ها از این رنگ استفاده می شود.

سبز : این رنگ به معنای بالا بودن حسادت و وبی تجربه بودن است علاوه بر این می تواند به معنای پول و ثروت نیز باشد.

 

رنگ های ایمن برای طراحی سایت

شاید یکی از مهم ترین روش ها برای انتخاب رنگ سایت استفاده از رنگ های web safe باشد این رنگ ها در صفحه نمایش های گوناگون و مرورگرهای مختلف به صورت یکسان نمایش داده می شود پیشنهاد ما این است که اگر تازه کار هستید از این رنگ ها بیشتر بهره ببرید.

 

طراحی سایت

 

چهارچوب کلی استفاده از رنگ ها در طراحی سایت

برای استفاده از رنگ های مختلف در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن قواعد مشخصی وجود ندارد اما آنچه پیشنهاد می شود حاصل سالها تجربه و آزمون خطا در بحث طراحی سایت است.

  • برای خوانا بودن متن قرار گرفتن رنگ های تیره بر روی پس زمینه ی سفید بهترین حالت محسوب می شود به خاطر داشته باشید برای متن نباید از رنگ های زرد و سبز فسفری و رنگ هایی که موجب آزار چشم کاربر می شود استفاده کنید.
  • از رنگ هایی استفاده کنید که باعث جذب کاربر می شود استفاده از رنگها ی پاستیلی ملایم در این زمینه بسیار کمک کننده است.
  • استفاده از دو یا سه رنگ در طراحی تمام صفحات کافی ست و به ایجاد هماهنگی صفحات شما کمک خواده کرد با عوض شدن رنگ در صفحات کاربر احساس سردرگمی خواهد کرد انتخاب یک تم رنگی مناسب در طراحی سایت اهمیت زیادی دارد با انتخاب یک تم رنگی مشخص در طراحی سایت المان های شما هماهنگی بیشتری با یک دیگر پیدا می کنند.
بخوانید!  آموزش تنظیمات و خرید افزونه المنتور صفحه ساز وردپرس

 

پرسش های مهم در انتخاب رنگ طراحی سایت عبارتند از:

 

  • اهمیت رنگ ها در طراحی سایت برای چیست ؟

رنگ ها اثر زیادی بر بیننده القا می کنند و باعث ایجاد عواطف انسانی مختلف می شوند به همین دلیل است که می توان گفت نقش بسیار مهمی در طراحی سایت دارند.

  • بهترین پیشنهاد برای افراد تازه کار در انتخاب رنگ برای طراحی سایت چیست ؟

استفاده از رنگ های امن برای سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و با بهبود تجربه ی کاربری در سایت به تکنیک های افزایش ترافیک در طراحی سایت نیز کمک خواهد کرد.

  • اهمیت انتخاب تم رنگی در طراحی سایت برای چیست ؟

انتخاب تم رنگی مناسب در طراحی وب سایت بسیار مفید است و به هماهنگی بیشتر المان ها کمک خواهد کرد برای همین انتخاب دو یا سه رنگ به صورت پایه اثر زیادی بر یکپارچگی در طراحی سایت شما خواهد داشت.

 

 

نوشته فاکتورهای مناسب در انتخاب رنگ برای طراحی سایت اولین بار در پدیدار شد.