0

نماد الکترونیکی چیست؟

نماد الکترونیکی چیست؟ اگر شما دارای سایت فروشگاهی می باشید و می خواهید تا بازدید کنندگانتان از شما خرید کنند و مشتری شما شوند باید اطمینان آن ها را جلب کنید چرا که یکی از راه های کسب اعتماد مشتری ایجاد نماد الکترونیک می باشد حتما باید در سایت خود آن را داشته باشید.نماد الکترونیک در واقع نشان دهنده ی  کسب احراز هویت از مرکز توسعه تجارت الکترونیک است.

نماد الکترونیک معمولا به سه صورت می باشد که عبارتند از نماد الکترونیک موقت (برای تسریع در گرفتن علامت نماد الکترونیک می باشد) و نماد اعتماد تک ستاره و نماد اعتماد دو ستاره می باشد و تفاوت آن در این است که نماد اعتماد دو ستاره به سایت هایی که دارای امنیتی SSL می باشد  تعلق می گیرد.

نماد اعتماد الکترونیک نشانه ی دولتی است که از سوی مرکز تجارت الکترونیک زیر نظر وزارت صنعت و معدن و تجارت به عنوان تاییدیه هر سایت‌ فروشگاهی اینترنتی ملزم به داشتن آن می باشد. داشتن این علامت در طراحی سایت موجب رسمیت بخشیدن و نظام مندی طراحی سایت و کسب و کار شما خواهد بود. لازم به ذکر است که سایت هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیک می باشند می توانند از امکانات سیستم‌های پرداخت درب منزل (COD) با پنل اداره پست می باشند بهره مند شوند.

 

مراحل اخذ نماد برای کسب و کار اینترنتی

پروسه دریافت نماد اعتماد برای طراحی سایت در چند مرحله صورت می گیرد، که عبارت اند از:

  • راه اندازی کامل طراحی وب سایت
  • مراجعه به سایتhttps://enamad.ir/Panel و ثبت نام در آن
  • تکمیل و احراز اطلاعات هویتی
  • ارائه گواهی صلاحیت شخصی از نظر نیروی انتظامی
  • اضافه کردن کسب و کار
  • تکمیل و ارسال اطلاعات کسب و کار
بخوانید!  راهنمای تنظیمات حساب کاربری مشتری در ووکامرس

بعد از گذراندن این مراحل کدی را از آن ها دریافت می کنید که پس از دریافت کد آن را بر روی سایت قرار می دهید و شما صاحب یک نماد اعتماد الکترونیک خواهید بود.

 

طراحی سایت

طراحی سایت

 

کسانی می توانند صاحب نماد الکترونیک باشند که:

  • مالک یا مسئول کسب و کار اینترنتی باشند
  • شخص حقیقی
  • شخص حقوقی

 

اگر شما شخص حقیقی متقاضی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی می باشید باید به شرایط زیر دقت کنید:

۱. سن شخص حقیقی: حداقل سن متقاضی ۱۸ سال تمام باشد.

۲. شرایط جنسیتی: متقاضیان  پسر برای دریافت نماد الکترونیکی باید حتما دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی یا گواهی اشتغال به تحصیل معتبر( که زمان آن گذشته نباشد و توسط دانشگاه های معتبر صادر شده باشد) را داشته باشند.

۳. صلاحیت شخص حقیقی: که باید صلاحیتش را اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا مورد استعلام گیری واقع گردد.

نوشته نماد الکترونیکی چیست؟ اولین بار در پدیدار شد.