0

نکاتی برای بهبود تولید محتوای متنی برای وب سایت ها

طراحی سایت

شاید سال ها از سخنرانی بیل گیتس در باب محتوا و جمله معروف “content is king ” یا همان ” محتوا پادشاه است گذشته باشد. اما هنوز هم محتوا یکی از ارکان مهم فعالیت در فضای مجازی می باشد. وقتی صحبت از تولید محتوا می کنیم منظور تنها تولید محتوای متنی نمی باشد. با پیشرفت تکنولوژی ها و افزایش سرعت اینترنت امروز شاهد آن هستیم که محتوای تصویری نیز می تواند در افزایش نرخ مشارکت موثر واقع شود.

تصمیم نحوه فعالیت در فضای مجازی با شما است. شما می توانید تنها اقدام به طراحی سایت کنید و وب سایتتان را رها کنید. یا با تولید محتوا ، ارتباط خود را با کاربران حفظ نمایید و یک وب سایت با نرخ مشارکت بالا داشته باشید.

شاید تا به امروز نیز اقدام به تولید محتوا برای وب سایتتان کرده باشید. در صورتی که از نتایج بدست آمده ، راضی نبودید در ادامه همراه ما باشید تا با یادگیری نکاتی به تولید محتوای متنی وب سایتتان نگاهی تازه داشته باشید.

از عنوان مناسبی استفاده کنید

برای آنکه بتوانید از حداکثر پتانسیل محتوای تولید شده خود استفاده کنید ، لازم است که عنوان مناسبی انتخاب کنید.این عناوین هستند که کاربران را به مطالعه دعوت میکنند بنابر این برای انتخاب یک عنوان مناسب لازم است که :

  • طول عنوان به اندازه کافی کوتاه باشد. تعداد ٧٠ کاراکتر طول مناسبی برای یک عنوان است
  • جداب باشد
  • به کاربر اعلام کند که با مطالعه محتوا چه مهارتی کسب خواهد کرد

انتظارات کاربرانتان را به خوبی درک کنید

اولین قدم برای بهبود تولید محتوای وب سایت آن است که نیاز های کاربران را به خوبی درک کنید. در صورتی که بدانید کاربر شما چه نیازی دارد و چه انتظاری از شما دارد می توانید در راستای تامین نیاز او اقدام به تولید محتوا کنید.

بخوانید!  تحلیل تخصصی و خرید قالب فروشگاهی وودمارت

یکی از راه های درک نیاز مخاطب ، اهمیت دادن به سیستم تیکتینگ و پشتیبانی وب سایت است. مهم است که شما به پرسش های کاربران توجه کنید. به این منظور می توانید اقدام به طراحی سیستم پشتیبانی از طریق ارسال تیکت ، یا طراحی سیستم گفتگوی آنلاین در وب سایت کنید.

در صورتی که به تازگی فعالیت خود را آغاز نموده اید و امکان دریافت نظرات کاربران را ندارید ، برای درک نیاز مخاطبانتان به بررسی نظرات کاربران رقبایتان بپردازید. بررسی نحوه فعالیت رقبا می تواند یک درس و تمرین خوب برای اهمیت دادن به نیاز کاربران باشد.

یکی از مزایای تولید محتوا بر اساس نیاز مخاطبان در این است که به شکل چشم گیری باعث کاهش نرخ پرش وب سایت می شود.

برای همه افراد اقدام به تولید محتوای متنی کنید

شاید محتوایی که شما تولید می کنید مربوط به یک قشر خاص از کاربران باشد. اما در صورتی که این امکان وجود دارد کاربرانی متفاوت با سطح دانش متفاوت از محتوای شما استفاده کنند ، به قابل درک بودن آن برای تمامی افراد توجه کنید.

تصور کنید که شما قصد جمع آوری اطلاعات در حوزه ای جدید را دارید. در صورتی که با منبعی رو به رو شوید که درک مطالب آن برای شما دشوار باشد ، مطمئنا از خدمات آن منبع و وب سایت استفاده نخواهید کرد.

برای جلوگیری از این اتفاق ، در صورتی که از اصطلاحات  تخصصی استفاده می کنید ، آن ها رو به روشنی توضیح دهید.

اگر برای هر کدام از این اصطلاحات پیش از این اقدام به تولید محتوا کرده اید ، با دادن لینک، کاربران را به مطالب پیشین راهنمایی کنید تا بتوانند اطلاعات کامل تری را دریافت کنند.

بخوانید!  سایتیشن در سئو به چه معنا است؟ (Citation)

دعوت به عمل ( call to action ) را فراموش نکنید

شاید با اصطلاح call to action آشنا باشید. هر لینک و یا دکمه ای که کاربر را به انجام عملی دعوت کند یک دعوت به عمل یا call to action محسوب می شود.

در تولید محتوای متنی نباید دعوت به عمل را فراموش کنید!

شما برای رسیدن به هدفی اقدام به تولید محتوا می کنید . این هدف می تواند فروش محصول باشد یا پر کردن فرم نظر سنجی یا موارد دیگری باشد. مطمئن شوید که در محتوایتان هدف خود را بگنجانید و از کاربر با استفاده از دکمه های CTA برای عمل کردن ، دعوت کنید.

 

نوشته نکاتی برای بهبود تولید محتوای متنی برای وب سایت ها اولین بار در داده پردازان راستین. پدیدار شد.