0

نیاز های اولیه برای داشتن یک تیم کاری موفق

طراحی سایت

 

تیم کاری موفق 

نیاز های اولیه برای داشتن یک تیم کاری موفق

یک تیم کاری موفق علاوه بر همکاری و انجام کار گروهی در حل مشکلات و چالش های کاری نیز تلاش می کند.نحوه مدیریت یک گروه تیمی می تواند موفقیت آن را در محیط کار تضمین کند.

رمز داشتن تیم کاری موفق

در تجارت ها و کسب و کارهای مختلف داشتن تیم کاری خوب اهمیت زیادی دارد. در هر تجارت و کسب و کاری تیم کاری تلاش می کند تا به موفقیت برسد. اعضای تیم کاری هر کدام با انجام مسئولیت ها و وظایف خود تلاش میکنند تا به اهداف و موفقیت ها دست پیدا کنند.

با این وجود مدیرعامل یک شرکت موفق بودن کار آسانی نیست مخصوصاً اگر بیشتر اوقات برای صحبت کردن با سرمایه گذاران بیرون از شرکت باشید و زمانی که می توانید با تیم کاری تان بگذرانید محدود باشد. اگر مسئول مدیریت تیم های مختلفی در شهرهای مختلف باشید که کارتان پیچیده تر هم خواهد شد.
آیا همکاری کردن بدون اینکه کنار هم باشید واقعاً ممکن است؟ چطور می توانید بدون اینکه از نزدیک کنار تیمتان باشید، آنها را رهبری کنید؟
رمز کار این است که تیمی قوی تشکیل دهید که حتی وقتی رئیس حاضر نیست بتوانند عملکرد موثری داشته باشند. کارمندان یک شرکت مثل یک تیم بسکتبال هستند، اگر با هم کار نکنند برنده نمی شوند.

شما بعنوان مدیرعامل باید بدانید که هر عضو تیم نقشی در شرکت بر عهده دارد و هر نفر جزئی از کل است. اگر بخواهید عملکرد شرکت موفق باشد، تیم باید هماهنگ کار کند. در زیر به پنج راه برای تشکیل یک تیم موفق کاری اشاره می کنیم:

بخوانید!  آموزش ساخت منو در وردپرس

۱ .  اعتماد و احترام ایجاد کنید

محیط کار باید برمبنای اعتماد و احترام شکل گیرد. بدون این دو موفقیت امکانپذیر نخواهد بود. یک شرکت مثل کشتی ای می ماند که رو به مقصدی نامعلوم در حرکت است. کاپیتان به اعتماد تیمش نیاز دارد چون آدم ها دنباله رو اعتماد و یکپارچگی می شوند نه یک انسان. تردیدها را می توان با اعتماد متعادل کرد و این توانایی با هم کار کردن را به آنها می دهد. همچنین اگر در شرکت حضور ندارید باید مطمئن شوید که اعضای تیم در محیطی که بر پایه ارتباط باز و آزاد است کار می کنند. هرچه این اعتماد قوی تر شود، تیم راحت تر می تواند بدون حضور کاپیتان در مسیر خود حرکت کند.

۲ . با همه کارمندان جلسه تشکیل دهید

اگر می خواهید کار تیمی را گسترش دهید، باید به همه کمک کنید همدیگر را بشناسند. حداقل یکبار در سال یا حتی بیشتر جلساتی با اعضا برگزار کنید. گفتگوهای غیررسمی افراد را به هم نزدیک کرده و روابط انسانی را گرم تر می کند. مثلاً می توانید اعضای تیمتان را به یک بازی دعوت کنید، مثلاً بسکتبال یا فوتبال. اگر بازیکن ها بخواهند برنده شوند باید با هم همکاری کنند. همین اصل در محیط کار هم صادق است. و از طریق همین کارهای گروهی و ورزشی، شخصیت ها و استعدادهای هر فرد مشخص می شود. آنها در آن شرایط مجبور خواهند بود سریع تصمیم بگیرند به همین دلیل وقت برای آماده کردن واکنش هایشان نخواهند داشت. اینها موقعیت هایی است که شخصیت واقعی همه نشان داده می شود و روابط واقعی شکل می گیرد.

بخوانید!  معرفی ووکامرس و نقش آن در طراحی سایت

۳ . روی حرفتان بمانید

اگر بازده و کیفیت بالای کار می خواهید، باید به اندازه حرف هایتان خوب باشید. شما همان چیزی را به دست می آورید که ارائه کرده اید. اگر قول می دهید که کاری را انجام دهید، حتماً آن را انجام دهید. وقتی اعضای تیم متوجه شوند که آدم خوش قول و قابل اعتمادی هستید، رفتار شما را تقلید خواهند کرد.

۴ . استخدام های جدید را یک کار تیمی بدانید

اگر می خواهید کارمند جدیدی استخدام کنید، این مسئله را با تیمتان مطرح کنید. اجازه دهید اعضای تیمتان با فرد موردنظر صحبت کنند چون آنها هستند که قرار است با هم کار کنند و خیلی مهم است که آن فرد با تیم هماهنگی داشته باشد. البته، تجربه و ویژگی ها و کارآمدی آن فرد هم مهم است اما مهمترین ویژگی ها برای استخدام همیشه شخصیت و مهارت های اجتماعی فرد هستند که باید با تیم شما سازگاری داشته باشد. باتوجه به اعتماد و احترامی که در بالا به آن اشاره شد، شخصیت و مهارت های اجتماعی مثل چسب هستند که به ارتباط بین اعضا کمک می کند. این مهارت ها می تواند اعضای تیم را به هم بچسباند و کیفیات فردی باعث می شود کارها درست انجام شود.

۵ . از تضادها استفاده ببرید

در همه تیم ها سوء تفاهم پیش می آید. یک روزی یک جا بالاخره تضاد و کشمکش پیش می آید. وقتی مناقشات بین کارمندها از کنترل خارج شود، این مدیرعامل است که باید با آن روبه رو شود. با انتخاب اینکه چه چیز خوب است و چه چیز بد موضوع را پیچیده تر نکنید. به صحبت های دو طرف خوب گوش کنید و بعد با بقیه آنهایی که مناقشه آن دو طرف را دیده اند حرف بزنید. راه حل هایی که در این مواقع به ذهن همه خطور می کند نتیجه ای می دهد که بدون دعوا و کشمکش امکان نداشت به ذهن کسی برسد. البته این به آن معنا نیست که دعوا و جدل خوب است. به این معنی است که این دعواها باعث می شود که همه به دو دیدگاه در آن واحد فکر کنند و دیدگاه های بیشتر یعنی فرصت های بیشتر.

بخوانید!  آموزش نصب دایرکت ادمین در CentOS

نوشته نیاز های اولیه برای داشتن یک تیم کاری موفق اولین بار در . پدیدار شد.