0

همه چیز در باره سیستم سفارش آنلاین غذا (بخش اول)

سیستم سفارش آنلاین غذا یا online food ordering system  چیست؟

سرعت زندگی در قرن حاضر سبب شده همه ما به دنبال سریع ترین راه برای برآوردن نیازهای خودمان به بهترین شکل موجود باشیم. سیستم سفارش آنلاین غذا یکی از دستاوردهای بشر برای رفع نیاز به غذا با سرعت و دقت بالاست.

با سیستم سفارش آنلاین غذا شما می توانید از طریق اینترنت به  رستوران مورد علاقه تان سر بزنید از جدیدترین اطلاعات منو و قیمت های جدید غذا مطلع شوید. در نهایت ازطریق سیستم سفارش غذای آنلاین  وعده غذایی دلخواه خودتان را سفارش دهید و به صورت آنلاین هزینه آن رابپردازید.

مزایای سیستم سفارش آنلاین غذا کدام است؟

همانطور که در نظر اول قابل درک است سیستم سفارش غذای آنلاین سبب صرفه جویی در وقت و انرژی مشتری می شود. از دیگر سوی دریافت سفارش غذای اینترنتی برای صاحبان مشاغل به ویژه فعالین عرصه غذا و فست فود بسیار جذاب خواهد بود و می تواند بازار جدیدی از مشتریان را به سوی آن ها رهنمون شود.

از دیگر سوی سفارش غذای اینترنتی می تواند اطلاعات بسیار خوبی از مشتریان را در اختیار صاحبان رستوران ها بگذارد تا از طریق بهبود خدمت رسانی وفادارسازی مشتریان خویش را سرعت ببخشند.

چرا راه اندازی سیستم سفارش آنلاین غذا برای کسب و کار ها ضروری است؟

در دنیای پر رقابت امروزی کسب و کارهایی که از تنوع و انعطاف لازم برخوردار باشند شانس بهتری برای افزایش مشتری و در نتیجه دستیابی به حاشیه سود امن دارند.

درغیر این صورت ممکن است کسب و کار خود را از دست بدهید. مشتریان هر روز در معرض بمب عظیمی از اطلاعات و تبلیغات هستند و هر لحظه ممکن است شما را رها کرده و به دنبال رستوران های جدید تر و تست طعم های جدید برآیند. تنها راهی که می تواند سهم شما در بازار را حفظ کرده ویا افزایش دهد وفادار سازی مشتری است که علاوه بر خدمت رسانی مناسب نیازمند کسب اطلاعات کافی از مشتری و جلب نظر اوست.

بخوانید!  استراتژی رشد استارت‌آپ شما ، به کمک استراتژی برند شروع می‌شود!

سیستم سفارش آنلاین غذا علاوه بر دریافت سفارش آنلاین و ارسال غذا اطلاعات مشتری را درسیستم خود حفظ می کند و شما می توانید برنامه های بازاریابی و حفظ مشتری را بر روی افرادی که پیشتر از خدمات شما استفاده کرده اند متمرکز کنید.

چرا صاحبان رستوران ها نمی توانند نسبت به سیستم سفارش آنلاین غذا بی تفاوت باشند ؟

پیشرفت فناوری و رشد استفاده از اینترنت فرآیندی است که به راحتی نمی توان در مقابلش ایستادگی کرد. این موج، سراسر گیتی و ایران را در برگرفته و عاقلانه ترین کار برای کسب و کار ها سوار شدن بر امواج خروشان این دریاست.

البته نباید چشم بسته دل به آب زد و برای فعالیت در فضای کسب و کار اینترنتی باید تحقیق و مطالعه داشت.

این روند فرصت بسیار مناسبی است تا کسب و کارهای نوپا سطح خدمات خود را بالا ببرند.

مردم نمی توانند از سفارش غذا دست بکشند پس این بازار همیشگی و پر رقابت فضای خوبی برای فعالان عرصه تکنولوژی است. سیستم سفارش غذای آنلاین می تواند ادامه حیات کسب و کار شما را تضمین کند.

چرا مردم از سیستم سفارش غذای آنلاین استقبال می کنند؟

چرا مردم از سیستم سفارش غذای آنلاین استقبال می کنند؟

ترافیک و سرعت زندگی در شهر های بزرگ باعث شده مردم کمتر از رفتن به رستوران  استقبال کنند و ترجیح بدهند به جای رفتن به دل ترافیک و آلودگی غذای خود را در منزل و یا محل کارشان صرف کنند.

متخصصین دنیای تجارت به اهمیت این موضوع پی برده اند و امکان آنکه شما از منزل خود هر چه می خواهید را سفارش بدهید فراهم کرده اند.

بخوانید!  تکنولوژی BlockChain چیست؟ – اینفوگرافیک Blockchain

تنوع رستوران هایی که با سیستم سفارش غذای آنلاین همکاری می کنند بسیار زیاد است و هر سلیقه ای را پوشش می دهند. به این ترتیب نیازی نیست مشتری به دنبال شماره تماس رستوران مورد علاقه اش بگردد یا نگران این باشد که آیا سفارش مورد علاقه اش در رستوران موجود هست و یا نه. هر آنچه را بخواهید با چند کلیک می توانید درب منزل یا محل کار دریافت کنید.

امکانات سیستم سفارش آنلاین غذا کدام است؟

برخی از امکانات سیستم سفارش اینترنتی غذا عبارتند از :

  • پیشنهاد نزدیک ترین رستوران های اطراف از طریق مکان یاب
  • ارائه تخفیف های هیجان انگیز به مشتریانش
  • راه اندازی اپلیکیشن های اندرویدی‌ و آی‌اواس برای سفارش غذای از طریق گوشی های همراه
  • امکان پیگیری سفارش ها توسط مشتری در لحظه
  • ارائه لیستی از پر طرفدارترین و پر فروش ترین رستوران ها

چطور سیستم سفارش اینترنتی غذا خود را راه اندازی کنم؟

اولین گام در راه اندازی سیستم سفارش آنلاین غذا طراحی سایت رستوران با بهترین کیفیت است.

اینکه فضایی جذاب و مشتری پسند داشته باشید برای طراحی سایت رستوران هم بسیار مهم است.

سیستم سفارش غذای آنلاین بسیار پیچیده است و می بایست توسط افراد حرفه ای و آگاه از امکانات فضای وب صورت پذیرد در غیر این صورت می تواند به شکست کسب و کار شما منجر شود.

بسیاری از صاحبان کسب و کار و رستوران ها سعی کرده اند سیستم سفارش غذای آنلاین خود را راه اندازی کنند اما موفق نبوده اند.

در مقاله بعدی بیشتر در مورد سیستم سفارش اینترنتی غذا ،وفادار سازی مشتری و روش های  راه اندازی آن توضیح خواهم داد.

بخوانید!  ویژگی های طراحی سایت فروشگاهی

نوشته همه چیز در باره سیستم سفارش آنلاین غذا (بخش اول) اولین بار در داده پردازان راستین. پدیدار شد.