0

چگونه از قابلیت ویروس یابی در سی پنل استفاده کنیم؟

امنیت وب سایت ها یکی از موضوعات بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت. به طور معمول وب سایت ها همواره تحت خطر هستند و ممکن است به وسیله فایل های مخرب یا بدافزارها آلوده شوند. استفاده از قابلیت اسکن فایل ها یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که کاربران می توانند برای وب سایت خود داشته باشند. خوشبختانه این قابلیت در سی پنل وجود دارد و کاربران می توانند به راحتی با استفاده از آنتی ویروس اقدام به اسکن سایت خود نمایند. در این مقاله از پایگاه دانش میزبان فا تصمیم داریم نحوه استفاده از قابلیت virus scanner برای ویروس یابی فایل های قرار گرفته در سی پنل را به شما آموزش دهیم. شما به کمک این قابلیت سی پنل می توانید فایل های قرار گرفته در ایمیل، دایرکتوری Pubic Web، دایرکتوری FTP و حتی کل حساب خود را اسکن نمایید.

 • ضرورت فعالسازی ویروس یابی در سی پنل
 • نحوه راه اندازی قابلیت اسکن فایل ها در سی پنل چیست؟

ضرورت فعالسازی ویروس یابی در سی پنل

با استفاده از قابلیت ویروس یابی در سی پنل در واقع شما می توانید ویروس ها، تروجان ها، بدافزارها و تهدیدهای مشابه دیگر را شناسایی کرده و در راستای رفع آنها اقدام نمایید. برای اینکار از منابع آنتی ویروس های قوی و مطمئنی استفاده می شود که می تواند خیال شما را از بابت بروز تهدیدات امنیتی تا حد زیادی راحت کند. آنتی ویروس یک رابط ویروس یابی است که از آن برای اسکن فایل ها در سی پنل استفاده می شود. در ادامه نحوه فعالسازی قابلیت virus scanner را به شما آموزش خواهیم داد.

بخوانید!  طراحی سایت با HTML

این آنتی ویروس در واقع یک برنامه رایگان و متن باز است که قابلیت شناسایی طیف وسیعی از ویروس های موجود را دارد. شما با استفاده از این آنتی ویروس می توانید به راحتی ویروس های موجود در سطح پنل مدیریتی را شناسایی کرده و در واقع به شما در بالا بردن امنیت وب سایتتان کمک می کند.

نحوه راه اندازی قابلیت اسکن فایل ها در سی پنل چیست؟

آنتی ویروس باید توسط شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ نصب شده باشد. اما قبل از نصب آن باید یکسری پیش نیازها را فراهم کنند. این پیش نیازها عبارتند از:

 1. فعالسازی پلاگین اسکنر و آنتی ویروس در رابط مدیریت پلاگین ها در WHM
 2. فعالسازی سرویس Exim Mail Server روی سرور از طریق رابط مدیریت سرویس WHM

اگر شرکت هاستینگ موارد گفته شده را رعایت و آنتی ویروس را نصب کرده باشد؛ شما می توانید به راحتی از قابلیت اسکن فایل ها در سی پنل استفاده کنید. به منظور راه اندازی قابلیت ویروس یابی در سی پنل باید مراحل زیر را یک به یک پشت سر بگذارید:

 1. در ابتدا باید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور کنترل پنل خود وارد حساب سی پل خود شوید.
  آموزش نحوه ورود به کنترل پنل هاست سی پنل
 2. سپس از طریق منو «Advanced» زیر منو «Virus Scanner» را انتخاب نمایید.
  آموزش ویروس یابی در سی پنل
 3. در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود، این امکان را دارید که بخشی که می خواهید توسط آنتی ویروس اسکن شود را تعیین نمایید. گزینه هایی که پیش روی شما قرار می گیرند عبارتند از:
  • Scan Mail: با انتخاب این گزینه شما تعیین می کنید که تمامی پوشه های قرار گرفته در بخش ایمیل حسابتان اسکن شود.
  • Scan Entire Home Directory: اگر می خواهید دایرکتوری Home سی پنل به صورت کامل اسکن شود، باید این گزینه را انتخاب نمایید.
  • Scan Public Web Space: این گزینه را زمانی که قصد دارید تمامی پوشه هایی که از طریق سرویس FTP به آن دسترسی دارید را ویروس یابی نمایید، باید این گزینه را انتخاب کنید.
  • Scan Public FTP Space: با انتخاب این گزینه در واقع تمامی پوشه هایی که می توانید از طریق وب به آنها دسترسی داشته باشید را با استفاده از آنتی ویروس اسکن می کنید.
 4. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر خود تنها کافی است روی دکمه «Scan Now» کلیک کنید.
  اسکن فایل ها در سی پنل
 5. در صفحه مربوط به ویروس یابی سی پنل شما می توانید اطلاعات زیر را مشاهده نمایید:
  • File: در این بخش تعداد فایل هایی که در سیستم اسکن می شوند، نمایش داده می شود. همچنین تعداد کل فایل های اسکن شده را نیز می توانید در باکس دوم همین قسمت مشاهده نمایید.
  • Data: این قسمت حجم اطلاعاتی که توسط آنتی ویروس اسکن شده را نمایش می دهد. حجم کل داده های اسکن شده نیز در باکس دوم نمایش داده می شود.
  • Scanner Progress: میزان پیشرفت فرآیند ویروس یابی در سی پنل را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.
  • Infected Files: فایل هایی که در طول فرآیند ویروس یابی دارای مشکل هستند در این قسمت نمایش داده می شود. ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد تا اسکن سیستم به صورت کامل انجام شود. بعد از اسکن کامل سیستم شما دوباره به صفحه قبل باز می گردید.
  virus scanner سی پنل

حفظ امنیت سایت یکی از موضوعاتی است که همواره باید به آن توجه لازم را داشت. در سی پنل قابلیتی تحت عنوان virus scanner وجود دارد که به کمک آن می توانید بدافزارها، فایل های آلوده، تروجان ها و خیلی از موارد دیگر را شناسایی و آنها را رفع نمایید. در این مقاله از پایگاه دانش میزبان فا تلاش ما بر این بوده است تا به شما درباره اهمیت ویروس یابی پنل مدیریتی خود و همچنین نحوه اسکن آن با استفاده از آنتی ویروس ClamAV را آموزش دهیم.

آموزش رایگان سی پنل

نوشته چگونه از قابلیت ویروس یابی در سی پنل استفاده کنیم؟ اولین بار در پایگاه دانش میزبان‌فا پدیدار شد.