0

چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟

با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، می‌توانید بازدیدکننده‌های وب‌سایت‌تان را چند برابر کنید! همانطور که خودتان هم حتماً می‌دانید، شما در بخش بیو اینستاگرام، فقط می‌توانید یک لینک بگذارید. اما در استوری، دست‌تان بازتر است و می‌توانید چندین لینک را به مخاطب خود معرفی کنید و آن‌ها را به وب‌سایت، اپلیکیشن یا کانال تلگرام خود هدایت کنید.

این ویژگی، اتفاق بزرگی است زیرا برای بسیاری از افراد، این اولین باری است که می‌توانند لینکی به جز لینک موجود در قسمت Bio اینستاگرام، در پروفایل خود اضافه کنند. افزودن لینک به استوری اینستاگرام کار بسیار راحتی است. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید به استوری‌های اینستاگرام خود لینک اضافه کنید و فالوورهای خود را به وب‌سایت خود یا دیگران منتقل کنید.

چه کسانی می توانند در استوری اینستاگرام لینک بگذارند؟

همانند بسیاری از ویژگی‌های تجاری در اینستاگرام، لینک‌های موجود در استوری نیز در ابتدا برای حساب‌های کاربری تایید شده (آن دسته از اکانت‌هایی که تیک آبی دارند) فعال شد. با این حال، در ماه مِی سال ۲۰۱۷، اینستاگرام این امکان را وسعت بخشید و در اختیار دیگر حساب‌های کاربری نیز قرار داد.
لینک‌های قابل کلیک، هم اکنون برای حساب‌های کاربریِ تجاری (Business Accounts) که حداقل دارای ۱۰ هزار فالوور هستند، در دسترس است.

همچنین، به نظر نمی‌رسد که محدودیت جغرافیایی خاصی در مورد لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام وجود داشته باشد و همه اکانت‌هایی که بالای ۱۰ هزار فالوور دارند، می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند.

اینستاگرام نوین

‌پیشنهاد می‌کنیم که حتماً صفحه اینستاگرام نوین را دنبال کنید تا ترفندهای بیشتری را در زمینه رشد کسب‌وکار خود یا بگیرید.

آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

افزودن لینک به استوری اینستاگرام خیلی خیلی ساده است! اگر اکانت اینستاگرامِ تجاری با بیش از ۱۰ هزار فالوور دارید می‌توانید از این امکان استفاده کنید. برای انجام اینکار باید مراحل زیر را طی کنید:

۱- استوری اینستاگرام خود را آغاز کنید

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام برای استوری خود عکس و ویدیو بگیرید یا با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری از عکس‌هایی که در بیست‌وچهار ساعت گذشته گرفته‌اید، استفاده کنید. اگر نحوه کار کردن با استوری اینستاگرام را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله استوری اینستاگرام، بازاریابی به سبک نوین را مطالعه کنید.

پس از آنکه تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود را گرفتید، در بالای صفحه آیکون لینکی وجود خواهد داشت که باید آن را انتخاب کنید.

اضافه کردن لینک به استوری

 

۲- لینک را به استوری اینستاگرام اضافه کنید

پس از فشردن آیکون لینک در بالای صفحه، به صفحه‌ای شبیه به صفحه زیر منتقل خواهید شد. با انجام این کار، پنجره‌ی جدیدی بر روی صفحه‌ی شما باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید. آدرس کامل لینک مقصد را تایپ کنید و بعد روی گزینه‌ی تائید سبزرنگ (در گوشی‌های اندروید) و یا انجام شد (در iOS) کلیک کنید تا لینک ذخیره شود.

بخوانید!  نیازسنجی برای طراحی سایت مجدد

زمانی که موفق شدید آدرس اینترنتی موردنظر را به استوری اینستاگرامت‌ان متصل کنید، آیکون زنجیره در بالای استوری‌تان نمایان می‌شود که نشان‌دهنده‌ی این است که استوری حاوی یک لینک است. هر مشخصه‌ی موردنظر دیگری که می‌خواهید مانند نوشته، استیکر و فیلتر را به استوری خود اضافه کنید و آن را همانند دیگر استوری‌ها در صفحه‌ی پروفایل خود بارگذاری کنید.

اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام

اگر ۱۰ هزار فالوور نداشتیم چه؟

خب خیلی از کسانی که پیج‌شان را تازه راه اندازی کرده‌اند، هنوز ده هزارتا فالوور ندارند! تکلیف آن‌ها چه می‌شود؟
پیشنهاد ما به این دسته از افراد، آن است که لینک‌هایی که می‌خواهند در استوری اضافه کنند را با استفاده از پلتفرمی مثل زیلینک (Zilink)، در یک‌حا جمع کنند. خوبی این دسته از پلتفرم‌ها آن است که لینک‌های شما را سازماندهی شده و به طور یکجا، به مخاطب نشان می‌دهند.

اضافه کردن لینک در بایو و استوری

۳- به استوری خود Call To Action اضافه کنید

آخرین مورد (و شاید مهم‌ترین مورد!) این است که اگر واقعاً می‌خواهید تعداد بازدیدکنندگان بیشتری را  به سمت وب‌سایت، فروشگاه آنلاین یا وبلاگ خود هدایت کنید، لازم است که در مورد آن با فالوورهایتان صحبت کنید. اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام به‌تنهایی دلیلی کافی برای کلیک کردن روی آن و رفتن به وب‌سایت شما نیست!

شاید دلیل اصلی این است که دکمه‌ی لینک، چندان واضح و مشخص نیست. به همین علت، حتماً به فالوورهای خود آموزش دهید که چگونه با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری، می‌توانند به توضیحات بیشتری دست پیدا کنند. همچنین، مهم است به کاربرانتان بگویید که آن‌ها را به جای یک وب‌سایت عمومی، دقیقاً به چه صفحه‌ یا پست وبلاگی منتقل خواهید کرد.

در زیر مثال فوق‌العاده‌ای از صفحه بارک باکس می‌آید که به فالوورهای خود می‌گوید چگونه می‌توانند با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری به یک فروشگاه اینترنتی منتقل می‌شوند و مستقیماً به محصول موردنظرشان خواهند رسید:

مردم را تشویق کنید تا لینک در استوری شما را مشاهده کنند.

مردم را تشویق کنید تا لینک در استوری شما را مشاهده کنند.

ما به شدت توصیه می‌کنیم که روش استفاده از لینک در استوری‌هایتان را به فالوورهای خود آموزش دهید. مثلاً می‌توانید به مخاطب بگویید که  “برای توضیحات بیشتر صفحه را بالا بکشید”،  “لینک زیر را بالا بکشید تا وب‌سایت ما را ببینید” یا هر جمله خلاقانه و جذاب دیگری که فکر می‌کنید مخاطب را ترغیب می‌کند. روش call to action یک روش خیلی مناسب برای برقراری تعامل با مخاطب است. این تعامل خیلی جاها به درد ما می‌خورد. یکی از آن‌ها رسیدن به صفحه اکسپلور اینستاگرام است.

بخوانید!  آموزش ایجاد فضای swap در سیستم عامل لینوکس

فالوورهای شما لینک استوری تان را چگونه می بینند؟

زمانی که کاربران یکی از استوری‌های لینک‌دار شما را در اینستاگرام مشاهده می‌کنند، دکمه‌ی “بیشتر ببینید” یا همان “See More” را در پایین صفحه خواهند دید.

See More در استوری اینستاگرام

سایت زومیت نیز با قراردادن لینک در استوری کاربران را به خواندن جدیدترین مطالبش ترغیب می‌کند.

درست است که گزینه‌ی “see more”یا همان «بیشتر ببینید» کاملاً واضح است، اما این امکان وجود دارد که برخی از کاربران (به‌خصوص اگر دنبال این گزینه نباشند) متوجه آن نشوند. افرادی که کمتر از اینستاگرام استفاده می‌کنند ممکن است حتی ندانند که چنین گزینه‌ای وجود دارد. به همین دلیل، اینکه مخاطب را به انجام این کاری دعوت کنید و دکمه see more را هرجوری که شده، به چشم بیاورید، بسیار مهم است. (مثلاً فِلِش بزنید یا از GIF استفاده کنید)

روش‌های استفاده از امکان لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام

از آنجایی که افزودن لینک، تنها در استوری‌های اینستاگرام وجود دارد، ممکن است صاحبان کسب‌و‌کارها بخواهند در هر استوری اینستاگرام خود یک لینک اضافه کنند. اما باید حواستان باشد که اگر پشت سرهم استوری‌های لینک‌دار بگذارید، درصد کمتری از افراد به حرف شما گوش می‌دهند و واقعاً لینک را بالا می‌کشند. در کل سعی کنید که در اینستاگرام، یک کار را چندبار تکرار نکنید…چون خسته کننده می‌شوید!

همچنین، توجه داشته باشید که همه‌ی گروه‌های استوری نیاز به لینک ندارند. به‌عنوان یک متخصص بازاریابی، باید مطمئن شوید که اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، ارزش محتوای‌تان را دو چندان می‌کند. به این ترتیب، کاربران با کلیک کردن بر روی این لینک‌ها با مطالب مفیدی روبرو خواهند بود.

در ادامه چند روش خلاق برای افزودن لینک به استوری اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد. این روش‌ها هم به نفع کسب‌و‌کار شما خواهند بود و هم برای مشتریان جذابیت دارند:

ترافیک پست‌های وبلاگ خود را افزایش دهید

با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام ترافیک سایت خود را افزایش دهید

با قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام ترافیک سایت خود را افزایش دهید

اگر صاحب یک وبلاگ هستید، مسلماً می‌دانید که به اشتراک‌گذاری زیاد پُست‌های جدید وبلاگ از اهمیت بسیاری برخوردار است. با وجود قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام نه‌ تنها می‌توانید فالوورهایتان را از پُست جدید وبلاگ خود باخبر کنید، بلکه می‌توانید مستقیماً آن‌ها را به یک پست جدید منتقل کنید.

استوری‌های آموزشی‌تان را کامل کنید

اگر از استوری‌های اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن مطالب آموزشی خود استفاده می‌کنید، لینک مورد نظرتان را در آخرین بخش آن رشته استوری قرار دهید.

بخوانید!  رفع مشکلات موجود در نصب بسته نصبی وردپرس

برای مثال، اگر دستور پُخت غذایی را با فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارید، اولین پست استوری باید تصویری از غذای پخته‌شده باشد. پُست‌های بعدی می‌توانند نشان‌دهنده‌ی صحنه‌هایی از روند آماده‌سازی غذا باشند و آخرین پُست نیز می‌تواند ظرف غذا و لینکی باشد که با کشیدن صفحه به سمت بالا، بیننده‌ها را به دستور غذایی کامل در وب‌سایت شما راهنمایی می‌کند.

از محتوای اختصاصی خود پرده‌برداری کنید

در استوری اینستاگرام خود به محتوای اختصاصی‌تان لینک دهید

در استوری اینستاگرام خود به محتوای اختصاصی‌تان لینک دهید

روشی خلاق برای افزودن لینک به استوری اینستاگرام، مشتاق کردنِ فالوورها توسط چیزی است که تمایل دارند درباره آن بیشتر بدانند. زَک کینگ (که احتمالاً او را با جلوه‌های ویژه منحصربفرد ویدیوهایش می‌شناسید) در اینستاگرام خود یک استوری برای اعلام برندهگان یک مسابقه قرار داد، اما بیننده‌ها می‌بایست صفحه‌ی استوری را بالا می‌کشیدند تا بتوانند لیست برنده‌ها را در وب‌سایت او مشاهده کنند.

اگر شما هم می‌خواهید کاربران اینستاگرام‌تان را به وب‌سایت خود منتقل کنید از حقه‌هایی همانند کاری که زَک کرده بود، استفاده کنید تا بیننده‌های خود را به دیدار از وب‌سایت‌تان برای دیدن چیزی که موردعلاقه‌شان است، تشویق کنید. این روش نیز در آشکارسازی اطلاعات انحصاری، نشان دادن محصولات و پروژه‌های جدید و همچنین، اشتباهات خنده‌دار در یک فیلم‌برداری جدید نیز خوب عمل می‌کند.

خدمات و محصولات‌تان را تبلیغ کنید

مسلماً اگر محصولی دارید یا خدماتی ارائه می‌دهید که می‌خواهید آن‌ها را تبلیغ و ترویج کنید از استوری‌های اینستاگرام برای معرفی آن‌ها استفاده کنید. همانند بسیاری از ترفندهای شبکه‌های اجتماعی، باید تعادل را حفظ کنید. مطمئناً همه‌ی استوری‌ها نباید شامل تبلیغ محصول و خدمات شما باشند.

اگر می‌خواهید محصول یا خدماتی را تبلیغ کنید، این کار را با روشی سرگرم‌کننده و همانند سایر استوری‌های معمول‌تان انجام دهید. در این مرحله، قالب استوری‌های همیشگی خود را حفظ کنید و تبلیغات را نیز در همان قالب انجام دهید.

دیجیکالا با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام محصولاتش را معرفی می‌کند

دیجیکالا با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام محصولاتش را معرفی می‌کند

نتیجه‌گیری

قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام توسط بسیاری از بازاریابان که به دنبال راهی برای سرازیر کردن بیننده‌ها از اینستاگرام به وب‌سایت‌هایشان بوده‌اند، مورد استفاده قرار گرفته است. اگر بتوانید با روش‌های خلاقانه لینک‌هایی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید، مطمئن باشید می‌توانید ترافیک وب‌سایت خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید.

برای یادگیری ترفندهای بیشتر، حتماً به صفحه «آموزش‌های اینستاگرام» سایت ما سر بزنید، در این صفحه نحوه تولید محتوا در اینستاگرام گرفته تا اینفلوئنسر مارکتیگ را به صورت رایگان شما آموزش داده‌ایم.

حالا شما نظرتان را بگویید؟ آیا به استفاده از لینک در استوری‌ اینستاگرام علاقه‌مندید؟ آیا تا به حال از آن استفاده کرده‌اید؟ می‌توانید نظرات و مسائلی را که در این مورد یادگرفته‌اید در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید.

نوشته چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟ اولین بار در نوین. پدیدار شد.