0

۴ پروسه که برای نوشتن محتوای خوب و تاثیر گذار

طراحی سایت

حدود ۲ میلیون پست وبلاگ در هر روز نوشته می‌شود. در دنیایی که پر از محتوای پوسیده و بی معنا است نوشتن محتوای خوب که مخاطب هدف شما را درگیر کند کار سختی است.

بخش اول یک استراتژی بازاریابی محتوای موثر، نوشتن محتوایی است که به اندازه کافی مخاطب را درگیر کند. در اینجا مروری بر پروسه نوشتن محتوای خوب که می‌تواند مخاطب شما را درگیر کند، می کنیم:

۱- مقاله خود را بر پایه تحقیقات مناسب بنویسید

به غیر از مواردی که فقط در مورد تخصص شما و چیزهایی است که تنها شما می‌دانید، باید از منابع دیگر در نوشته های خود استفاده کنید، تفاوت بین یک مقاله خوب و یک مقاله عالی اغلب در تحقیق و بررسی است. هنگامی که می‌خواهید در مورد موضوعی بنویسید، لازم است برخی تحقیقات اولیه را در مورد آن انجام دهید. از طریق جستجوی گوگل می‌توانید تحقیقات خود را انجام دهید، موضوع را در موتور های جستجو ، جستجو کنید و نتایج مختلف درباره آن را ببینید.

در این میان چند نکته است که باید به آن توجه کنید:

  • آیا محتوای مبتنی بر تحقیقات مناسب است؟
  • چه کسی مسئول این محتواها می‌باشد؟
  • آیا این مقاله حقایق را ارائه می‌دهد یا تنها برداشت های سطحی هستند که با احساسات تزئین شده است؟
  • آیا این وب سایت مقالات مرتبط با وب سایت های معتبر را نقل قول می‌کند؟
  • این مقاله و محتوای آن تا چه حد به روز و جدید است؟

با وجود همه این ها برای نوشتن محتوای خوب بهتر است که زمانی که مقاله خود را می‌نویسید آن را به منابع معتبر لینک دهید. این کار به دو دلیل تاثیر بسیار فوق العاده ای دارد:

بخوانید!  صفحه ۴۰۴ اختصاصی چیست؟ آیا صفحه ۴۰۴ اختصاصی بر روی سئو تاثیر گذار است؟

۱- باعث می‌شود مقاله شما معتبر شود و مخاطب بداند شما چیزی را از خودتان نمی‌نویسید.

۲- برای تقویت SEO شما بسیار عالی است.

تیترهای درگیر کننده و تاثیر گذار انتخاب کنید

یک محتوا نویس خوب باید از کل زمان صرف شده برای نوشتن مقاله ۵۰ درصد آن را به فکر کردن درباره یک عنوان خوب اختصاص دهد. مهم ترین بخش مقاله شما عنوان آن است. زیرا ۸۰ درصد از خوانندگان بدون اینکه مقاله را باز کنند تنها تیتر و عنوان مقاله را می‌خوانند. نوشتن عنوان عالی واقعا یک هنر است و تجربه بسیار زیادی می‌خواهد. برای انتخاب یک عنوان مناسب و خوب راه های زیادی وجود دارد.

ابتدا باید فقط یک عنوان داشته باشید، سپس آن را با ۵ تا ۱۰ گزینه جایگزین کنید و آن‌ها را در یک فایل جداگانه بنویسید تا بتوانید بهترین آن را انتخاب کنید. همیشه هم نیاز نیست از خلاقیت خود استفاده کنید و گوگل ابزارهای قدرتمندی را برای تهیه عنوان مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید بهترین و محبوب ترین کلمات را برای عنوان خود انتخاب کنید.

خوانایی متن خود را  افزایش دهید

خوانایی یک متن تنها به معنای پیروی از قوانین اساسی گرامر و املایی نیست. ما محتوای با کیفیت خوب زیاد می‌بینیم که اصلا خوانایی خوبی ندارد. اما چگونه می‌توانیم خوانایی محتوای خود را افزایش دهیم؟

اگر خوانایی مقاله خوب نباشد خواندن مقاله برای همه افراد سخت خواهد شد. اولین راه برای بهبود خوانایی مقاله ، این است که آن را به بخش های مختلف با سرفصل ها و عنوان های مختلف تقسیم کنید. استفاده از هدینگ و فرمت H1, H2 و H3 برای اهداف SEO بسیار مناسب است. زیر عنوان ها یا تیتر های غیر اصلی نیز باید مانند تیتر اصلی جذاب باشد.
اغلب خوانندگان فقط از طریق خواندن عنوان های مقاله به آن علاقمند می‌شوند. سعی کنید پاراگراف ها را تا حد امکان کوتاه کنید که بیشتر از ۴ خط نباشد.

بخوانید!  افزایش رتبه و سئو طراحی سایت از طریق موتورهای جستجوگر

همچنین به طول و ساختار جمله نیز توجه کنید و حتما از عکس های جذاب درون متن خود استفاده کنید. محتوای نوشته شده همراه با تصاویر ۹۴ درصد بیشتر دیده می‌شود، بنابراین برای نوشتن محتوای خوب و بالا بردن خوانایی آن بهترین کار این است که برای هر پاراگراف از متن خود یک عکس مرتبط قرار دهید. در حالت ایده آل عکسی که انتخاب می‌کنید باید عکس های باشد که توسط شما گرفته شده یا مالکیت آن خریداری شده است. اما می‌توانید از عکس های به اشتراک گذاشته شده در اینترنت نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه تصاویر مناسب وب سایتتان را انتخاب کنید؟

همچنین یک نکته مهم در بالا بردن خوانایی محتوا این است که کلمات و نکته های مهم را بولد یا ایتالیک کنید و به نحوی آن ها را برجسته سازی کنید.

متفاوت باشید

همانطور که در مورد مقالات تحقیق می‌کنید و مقالات مختلف را نگاه می‌کنید به این موضوع توجه کنید که چه چیزی را می‌توانید بهتر از بقیه  انجام دهید و اگر نمی‌توانید بهتر انجام دهید سعی کنید متفاوت باشید.

با گسترش بازاریابی محتوا انفجار بیش از حد مقاله ها، شاهد مقالات بیهوده و بی محتوا نیز بیشتر هستیم. بسیاری از مقالات با محتوای پراکنده و کم ارزش برای خواننده به چشم می‌خورد.

با خود فکر کنید که چه چیزی می‌توانید بنویسید که کاملا متفاوت از هر چیز دیگری است. برای نوشتن محتوای خوب و متفاوت بهترین راه استفاده از تکنیک آسمان خراش (Skyscraper) است که سه مرحله دارد:

۱- یک محتوای بالقوه خوب پیدا کنید.

بخوانید!  اصول طراحی سایت با وردپرس

۲- چیزی ده برابر بهتر از آن بسازید.

۳- لینک گذاری های درست و مناسب در آن انجام دهید.

 

نوشته ۴ پروسه که برای نوشتن محتوای خوب و تاثیر گذار اولین بار در داده پردازان راستین. پدیدار شد.